Wizyta Jarosława Gowina w Brukseli 3 grudnia 2020 r.

💬 Przyjechałem do Brukseli, aby wesprzeć polskich przedsiębiorców na europejskim rynku. Polska chce wzmacniać konkurencyjność i autonomię gospodarczą UE w tym suwerenności europejskiego przemysłu poprzez relokację produkcji do UE i zmniejszenie zależności dostaw od państw trzecich – mówi wicepremier Jarosław Gowin o swojej wizycie✈ w stolicy Belgii.

Nasz szef spotkał się tam z 6 komisarzami europejskimi🇪🇺. Rozmawiał z Wiceprzewodniczącą Wykonawczą Komisji Europejskiej ds. konkurencji Margrethe Vestager, Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej ds. handlu Vladisem Dombrovskisem, z Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej odpowiedzialnym za stosunki międzyinstytucjonalne i prognozowanie Marošem Šefčovičem, z Komisarzem ds. rynku wewnętrznego Thierrym Bretonem, z Komisarzem ds. pracy Nicolasem Schmitem oraz z Komisarzem ds. pracy Nicolasem Schmitem oraz Komisarzem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskmi.

Tematem rozmów 🗣 było m.in. podjęcie konkretnych działań na rzecz ujednolicenia unijnego rynku i znoszenie barier dla przedsiębiorców.