Działania PSG w Tuplicach

Sukces funkcjonariuszy SG z Tuplic. Zabezpieczyli susz tytoniowy i linię do produkcji papierosów
Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili na Dolnym Śląski specjalistyczną linię produkcyjną do wytwarzania papierosów oraz czekający na porcjowanie susz tytoniowy warty 850 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano dwóch Polaków, którym grozi wysoka kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności.
Do ujawnienia tej profesjonalnej linii produkcyjnej do wytwarzania papierosów doszło w powiecie zgorzeleckim do Dolnym Śląsku. To właśnie tam funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tulicach przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań weszli na teren jednej z wytypowanych wcześniej posesji i zabezpieczyli maszynę i noże do cięcia tytoniu, suszarkę do tytoniu oraz 1,6 tony suszu tytoniowego. Wartość zabezpieczonego sprzętu oraz tytoniu to 880 tysięcy złotych.
Zatrzymano także dwóch Polaków w wieku 33 i 38 lat, których zastano podczas produkcji papierosów.
W sprawie tej funkcjonariusze SG z placówki w Tuplicach wszczęli postępowanie przygotowawcze, a zatrzymanych mężczyzn przesłuchano w charakterze podejrzanych. Za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego grozi im wysoka kara grzywny, jak również kara pozbawienia wolności.
Od początku tego roku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali 13 ton tytoniu wartego ponad 5,5 miliona złotych.
Gdyby zatrzymany nielegalny towar wszedł do sprzedaży na czarny rynek Skarb Państwa straciłby prawie 6 milionów złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Powered by WPeMatico