Krajowa Administracja Skarbowa pomaga Ukraińcom

Od wybuchu wojny wspieramy ukraińskie rodziny szukające schronienia w Polsce. Do 18 kwietnia odprawiliśmy 3 mln uchodźców.10-krotnie zwiększył się ruch na granicy polsko-ukraińskiej na przełomie lutego i marca.1,4 tys. funkcjonariuszy celno-skarbowych obsługuje granicę z Ukrainą. Niesiemy pomoc non stop, 24 h/7 dni tam, gdzie jest ona potrzebna.
Pomagamy uchodźcom w przekroczeniu granicy, transporcie i lokowaniu w miejscach noclegowych. W ramach KAS prowadzimy liczne zbiórki na terenie całego kraju. Zebraliśmy pół miliona złotych oraz tony darów rzeczowych.
Dbamy również o psy ukraińskich służb celnych. Zebraliśmy ponad tonę karmy dla psów z ośrodka szkoleniowego w Chmielnickim.
Pomagamy uchodźcom służbowo i prywatnie, w dzień i w nocy. Dary, które zbieramy w Polsce, szybko docierają na granicę. W ramach KAS powstały grupy reagowania kryzysowego. W każdej izbie administracji skarbowej zostali wyznaczeni koordynatorzy. Dzięki temu prowadzimy skuteczne akcje pomocowe.
Na przejściach granicznych powstały całodobowe punkty pomocy przedmedycznej i psychologicznej. Niezależnie od warunków i uproszczonych procedur dbamy o bezpieczeństwo finansowe. W czasie wojny ekspresowo odprawiliśmy 15 tys. konwojów z pomocą humanitarną. Działania KAS wspierane są przez Prezydenta RP i przedstawicieli rządu.
Przyjęliśmy do swoich domów co najmniej 1 tys. osób z Ukrainy. Co najmniej 300 osób znalazło pomoc i schronienie w ośrodkach KAS.
#KASdlaWas #PolandFirstToHelp #PomagamUkrainie #SolidarnizUkrainą

Powered by WPeMatico