„Lustereczko, powiedz przecie…”

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z policjantami Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji i funkcjonariuszami IV Referatu Prewencji w Ciechanowie Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zlikwidowali kolejną hurtownię nielegalnych „fajeczek”. Wspólne działania służb doprowadziły do zatrzymania 52-latka z powiatu płockiego i ujawnienia ponad miliona sztuk białoruskich papierosów.
14 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie wspólnie z kolegami CBŚP i KAS ujawnili w busie, który wjeżdżał na posesję w powiecie płockim 220 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Następnie przeszukano pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze.
Z pozoru było to zwykle lustro i ściana z cegły. Ciekawscy funkcjonariusze odkryli za nimi tajemnicze drzwi, prowadzące do hurtowni nielegalnych papierosów. Tam znaleziono jeszcze ponad poł miliona sztuk wyrobów tytoniowych rożnych marek, oczywiście bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. W tym samym czasie, druga grupa funkcjonariuszy przeszukała kolejną posesję wykorzystywaną przez „hurtownika”. 52-latek w pomieszczeniach gospodarczych trzymał 386 500 sztuk białoruskich papierosów.
Łącznie na dwóch posesjach i w busie ujawniono 1 128 000 sztuk wyrobów tytoniowych rożnych marek, bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.
Mężczyzna z powiatu płockiego odpowie za nabywanie, przewożenie i przechowywanie nielegalnych papierosów wartych ponad 830 tys. zł.
Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie.
Więcej na: https://wm.strazgraniczna.pl/

Powered by WPeMatico