Nielegalny towar zabezpieczony przez Straż Graniczną

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy ujawnili i zabezpieczyli w jednej spod poznańskim miejscowości spirytus niewiadomego pochodzenia oraz papierosy różnych marek pochodzące z przemytu i nielegalnej produkcji. Do sprawy zatrzymano 25-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego.
W czwartek 13 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy na terenie jednej z posesji znajdującej się na terenie powiatu poznańskiego ujawnili i zabezpieczyli blisko 600 tysięcy sztuk papierosów różnych marek pochodzących z przemytu oraz z nielegalnej produkcji o wartości 430 tysięcy złotych. Funkcjonariusze SG zabezpieczyli także 18 650 sztuk szablonów opakowań paczek na papierosy popularnych marek oraz 17 000 sztuk wkładek do paczek od papierosów. Dodatkowo w garażu funkcjonariusze ujawnili 337 litrów spirytusu niewidomego pochodzenia o wartości 21 tysięcy złotych.
Wartość zabezpieczonego przez Straż Graniczną nielegalnego towaru to 447 tysięcy złotych.
Na miejscu zatrzymano także 25-letniego mieszkańca powiatu wielkopolskiego, przy którym funkcjonariusze ujawnili również środki odurzające jak matamfetamina, amfetamina i MDMA. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli również 18 300 złotych, 420 euro i 150 dolarów.
W sprawie tej wszczęte dostało postępowanie karne. 25-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa karno-skarbowego i naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzany w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o wyrażenie zgody na dobrowolne poddanie się karze.
Dalsze postępowanie w tych sprawa nadzoruje Prokuratura Rejonowa Poznań-Wilda.
Mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.