Nieodpowiedzialny kierowca w tunelu pod Luboniem Małym na S7 Naprawa – Skomielna Biała

Kilka dni po otwarciu tunelu na drodze ekspresowej S7 pod Luboniem Małym, prezentowaliśmy film z nieodpowiedzialnymi kierowcami zatrzymującymi się w tunelu by zrobić selfie. Dzisiejszy „bohater” swoim zachowaniem również mógł doprowadzić do tragedii. Zawrócił w tunelu i jadąc pod prąd zjechał na pobliskim węźle.

Nagranie potwierdza, że niestety wciąż zdarzają się osoby, dla których bezpieczeństwo i obowiązujące przepisy nie mają znaczenia. Ich poczynania rejestrują kamery systemu zarządzania tunelem, przekazujące sygnał na żywo do Centrum Zarządzania Tunelem (CZT), które pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Obraz z kamer zapisywany jest przez system monitoringu. Każde nietypowe zdarzenie wzbudza alarm systemu.

Kierowcy powinni pamiętać, że przepisy ustawy – Prawo o ruchu drogowym jasno mówią o zakazie zawracania czy też zatrzymania pojazdu w tunelu. Filmy oraz zdjęcia dokumentujące naruszenie prawa za każdym razem przekazujemy Policji.

Użytkowniku tunelu, obejrzyj film i zastanów się nad ewentualnymi skutkami takiego zachowania. To zagrożenie dla uczestników ruchu i Ciebie samego!!!

#BezpieczniNaDrodze