Odzyskano pochodzące z kradzieży auto

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku odzyskali po pościgu skradzione w Niemczech audi warte 85 tysięcy złotych.
W czwartek tuż przed godziną 22:00 funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku wytypowali w Słubicach do kontroli Audi na niemieckich numerach rejestracyjnych. Patrol przystąpił do zatrzymania pojazdu włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący pojazdem nie zareagował na sygnały i znacznie przyspieszył. Podczas pościgu funkcjonariusze zweryfikowali w poszukiwawczych bazach danych numery rejestracyjne pojazdu i ustalili, że należą one do zupełnie innego pojazdu. Kierowca łamiąc przepisy drogowe usiłował zgubić patrol i wjechał ze znaczną prędkością do Kunowic. Tam porzucił auto i uciekł do pobliskiego lasu.
Pojazd został zabezpieczony, natomiast w jego bagażniku funkcjonariusze ujawnili oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne. Nawiązano kontakt z głosicielem auta, który potwierdził kradzież auta spod jego domu w Berlinie.
Nadal trwają poszukiwania sprawcy kradzieży, a dalsze czynności w tej sprawie prowadzi słubicka policja.

Powered by WPeMatico