Regionalny wymiar procesów demograficznych. Woj. lubelskie na tle Polski w kontekście NSP2021-skrót

27 maja 2021 r. odbyła się konferencja online „Regionalny wymiar procesów demograficznych. Województwo lubelskie na tle Polski w kontekście Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021” organizowana przez Rządową Radę Ludnościową i Urząd Statystyczny w Lublinie.
Konferencja poruszała tematykę demograficzną w kontekście przeobrażeń społeczno-gospodarczych w województwie lubelskim na tle Polski i Europy i trwającego Spisu Powszechnego. Szczególna uwaga poświęcona została migracjom oraz ich konsekwencjom dla rozwoju demograficznego województwa, a także procesom starzenia się społeczeństwa oraz depopulacji. Konferencja była okazją do wymiany poglądów pomiędzy przedstawicielami statystyki publicznej, środowiska naukowego oraz władz samorządowych. Pozwoliła na ukazanie i podkreślenie roli statystyki publicznej oraz Spisów Powszechnych w działaniach związanych z diagnozą, obserwacją i oceną bieżących procesów społecznych i gospodarczych.
Zapraszamy do obejrzenia skrótu z konferencji, a wszystkim zainteresowanym polecamy całe wydarzenie, które jest dostępne na YouTubie w trzech częściach.

Powered by WPeMatico