Świecko. Zatrzymany kradziony pojazd

Lubuskie/ Funkcjonariusze SG odzyskali dwa kradzione auta warte łącznie 430 tys. zł

Podczas weekendu funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG odzyskali dwa skradzione w Niemczech samochody – kampera i osobowe mitsubishi o łącznej wartości 430 tys. zł. Kierowcami byli młodzi Polacy.

Pierwsze auto po pościgu dk 32 zatrzymali w sobotni poranek funkcjonariusze z Zielonej Góry. Kamperem kierował 22-latek mający sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Okazało się, że kamper warty ćwierć miliona zł został skradziony kilka godzin wcześniej w Berlinie. Pojazd wraz z kierowcą został przekazany zielonogórskim policjantom, którzy będą prowadzić dalsze dochodzenie w sprawie tej kradzieży.

Tego samego dnia, kilka godzin później, funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku wytypowali do kontroli jadący w głąb Polski samochód osobowy marki Mitsubishi. Jego kierowca nie zatrzymał się na wezwanie i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został jednak zatrzymany.

Jak się okazało autem kierował 21-letni Polak, a mitsubishi wycenione na 180 tys. zł skradziono w Niemczech. Wewnątrz pojazdu funkcjonariusze znaleźli
oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne od tego pojazdu.

21-latek został zatrzymany za poruszanie się pojazdem pochodzącym z kradzieży i przekazany policjantom ze Słubic.

Powered by WPeMatico