Z pasją na służbę

Funkcjonariusze Straży Granicznej na co dzień wykonują trudne i odpowiedzialne zadania w kontroli ruchu granicznego oraz ochronie granicy państwowej. Ich hobby to świetny sposób na relaks i zebranie sił na kolejne wyzwania jakie przynosi codzienna służba.

Wśród funkcjonariuszy Straży Granicznej można spotkać wiele osób, które oprócz oddania służbie i rodzinie, znajdują także czas na rozwijanie swoich zainteresowań. Z pewnością jedną z nich jest nasza koleżanka sierż. szt. SG Joanna Andrzejuk – funkcjonariuszka z Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy. W Straży Granicznej służy od 8 lat. Służbę rozpoczynała w Zespole Kontroli Granicznej, a od lipca 2022 pełni ją w Zespole Postępowań Granicznych. Jak sama mówi myśl o zostaniu funkcjonariuszem chodziła za nią przez wiele lat, aż w końcu w 2014 roku rozpoczęła się jej przygoda z mundurem.

W czasie wolnym od obowiązków zawodowych oddaje się swojej pasji jaką jest szydełkowanie. Jak sama podkreśla rękodzieło daje jej poczucie spokoju i ogromną satysfakcję.

Już niedługo poznamy kolejnych funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy znajdują czas i łączą swoje ciekawe pasje oraz zainteresowania z codziennymi obowiązkami służbowymi.