Zobacz jak pracuje rachmistrz spisowy w terenie.

Czy wiesz w jaki sposób pracują rachmistrzowie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 w terenie?

• Rachmistrzowie pracują w terenie i mogą zapukać do Twoich drzwi;

• Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej;

• Rachmistrz wypełni z tobą formularz spisowy. W czasie kontaktów bezpośrednich rachmistrzowie przestrzegają procedur sanitarnych więc nie masz się czego obawiać;

• Nie musisz się bać o bezpieczeństwo swoich danych ponieważ wszystkie dane przekazane w spisie są objęte tajemnicą statystyczną regulowaną przez ustawę o statystyce publicznej i służą wyłącznie zbiorczym analizom. Każda osoba biorąca udział w spisie ma zapewnioną pełną anonimowość. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej;

• Zanim przystąpisz do udzielania informacji poproś rachmistrza o wylegitymowanie się oficjalnym identyfikatorem. Możesz także sprawdzić jego tożsamość na:
– specjalnie przygotowanej aplikacji dostępnej na stronie https://spis.gov.pl
– infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99, wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.
– w przypadku uzasadnionych wątpliwości dotyczących wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, zaistniały incydent należy niezwłocznie zgłosić na infolinię spisową lub do właściwego Gminnego Biura Spisowego w swoim miejscu zamieszkania.

Czy musisz się spisać w #SpisPowszechny?

Tak, zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy i nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.

Co się stanie z danymi, które zbierane są w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021?

GUS gromadzi je, opracowuje i udostępnia w formie publikacji statystycznych. Udział w spisie każdego z nas jest bardzo ważny, ponieważ wyniki spisu codziennie wpływają na nasze życie. Od nich zależy m. in. wielkość dotacji unijnych, czy liczba naszych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Dzięki #SpisPowszechny dowiemy się także ilu nas jest?, jak długo żyjemy?, a także jak duże bezrobocie jest w naszym kraju?

Zobacz film na ten temat i dowiedz się więcej!

#GUS #statystyki #NSP2021 #LiczySięKażdy #LiczymySięDaPolski

Powered by WPeMatico